Kolik stojí 1m3 zemního plynu (cena plynu)

Komu není jasné co znamená položka 1m3 zemního plynu, tak se jedná o jeden kubík. Cena jednoho kubíku je pevně stanovena již od roku 2008. Hodnota jednoho kubíku se pohybuje okolo 10,5 kWh/m3. Každý z nás, kdo topí a ohřívá vodu plynem každý rok dostane fakturu, na kterou se dívá jako na něco co spadlo z nebe a nijak nechápe co je tam vlastně napsáno.

To se stává většině z nás a samozřejmě většina z nás není v plusu – takže budou peníze od plynárny vráceny, ale většina z nás je právě v mínusu a je nutné naopak doplácet a mnohdy se jedná o skutečně vysoké částky.

Výpočet spotřeby přitom není tak složitý a díky němu si můžete pravidelně kontrolovat vaši spotřebu plynu, za jeden kubík. Plynárny vždy fakturují plyn v megawatthodinách ( MWh ), ale vy budete mít na plynoměru v domě spotřebu zaznamenanou v m3, takže v kubíku. Spotřebu vypočtete takto: MWh se vynásobí spotřebou v m3 přičemž tato hodnota se pohybuje v průměru okolo 10,5 kWh/m3.

Pokud tedy spotřebujete 300 kubíků plynu, tak bude výpočet znít takto: 300 m3 x 10,5 kWh / 1000. Cena plynu jako taková se ale odráží i od dodavatele, od kterého plyn berete. Srovnání cen plynu si můžete buď vyhledat sami u jednotlivých dodavatelů nebo dokonce na internetu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Plyn a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.

Práce z domova - výhodné pro všechny kteří chcou pracovat z domu, jedná se o jednoduché práce : psaní textů, kompletace propisek, plnění obálek, atd..